Територіальні органи ДФС
у Сумській області

Натисніть, щоб змінити колір сайту Збільшити розмір шрифту
-
+
Скинути
До звичайної версії
Місцеві бюджети отримали майже 850 тисяч гривень від власників VIP-авто
20.08.2019

За інформацією управління у м.Сумах ГУ ДФС у Сумській області, з початку 2019 року  власники легкових автомобілів спрямували до місцевих  бюджетів 842,9 тисяч гривень   транспортного податку.

У відповідності до cт. 267 Податкового кодексу України, починаючи із січня 2015 року власники коштовних автомобілів сплачують транспортний податок.

Платниками зазначеного податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні легкові автомобілі еліт-класу. Податок на «елітні авто» сплачується у випадку, коли з моменту випуску автомобілю не минуло 5 років, а середня ринкова вартість такого транспортного засобу становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плат, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного року).

У 2019 році середня ринкова вартість складає 1 мільйон 564 тисяч 875 гривень (для порівняння: у 2016 році середня ринкова вартість складала 1 мільйон 033 тисячі 500 гривень, у 2017 році - 1 мільйон 200 тисяч  гривень, у 2018 - 1 мільйон 396 тисяч 125 гривень).

Ставка податку становить 25 тисяч гривень за кожен легковий автомобіль з розрахунку на календарний рік.

Слід зазначити, що у разі якщо протягом року фізична особа купує чи продає авто, яке підлягає оподаткуванню, новий власник сплачує податок починаючи з місяця, у якому виникло право власності на такий об’єкт. Відповідно до пп. 267.6.6 п.267.6 ст.267 Кодексу, за об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, у якому проведено реєстрацію такого автомобіля. Для попереднього власника контролюючий орган визначатиме суму податку за період із початку року до місяця, у якому право власності на авто перейшло до іншого власника. Новому власнику буде надіслано податкове повідомлення-рішення після отримання інформації про перехід права власності. У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого авто досяг (досягне) п’яти років.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень - рішень про сплату податку здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації платника до 1 липня 2019 року.

Податок підлягає сплаті протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення - рішення.

Шановні власники автотранспорту! В кінці серпня спливає термін сплати транспортного податку. Будьте уважні, не «прогальмуйте» його!

 

Коментувати в соцмережах: